Lezing “Een kijkje in de kruidenkast”

Op dinsdag 9 april a.s. verzorgt Wendy Kolkert, historica bij de Groninger Archieven, op initiatief van de Historische Vereniging Zweeloo (HVZ) een lezing met als titel “Een kijkje in de kruidenkast”.

Door de hele geschiedenis heen is geneeskunde niet alleen een zaak van artsen, maar ook van gewone vrouwen geweest. In elk huis bevond zich een kruidenkastje vol met geneeskrachtige kruiden en planten. Welke kruiden werden er zoal gebruikt? Wat voor medicijnen maakten deze vrouwen zelf? Hoe dachten mensen over geneeskunde? En in hoeverre waren de medicijnen ook echt werkzaam? Deze vragen beantwoordt Wendy Kolkert in een lezing over kruidengeneeskunde in de late middeleeuwen en vroegmoderne tijd.

Wendy Kolkert is historica die zich verdiept heeft in de geschiedenis van de geneeskunde. Door haar werk bij de Groninger Archieven heeft ze alle gelegenheid de vroegmoderne recepten zelf te onderzoeken en soms zelfs uit te proberen.

Lezing Wendy Kolkert: 9 april 2024

Locatie: De Drieklank , Kerkstraat 16 in Aalden

Aanvang: 20.00 uur