Culturele avond met Aagje Blink en Brúúnsma uit Benneveld

Aagje Blinkbegenadigd schrijfster en columniste uit Emmen, vertelt in het eerste blokje van twintig minuten een onderhoudend verhaal waarin meer dan vijftig Drentse spreekwoorden en gezegdes zijn verwerkt. Aagje: “Het Nedersaksisch is rijk aan mooie uitspraken. Sommige worden nog regelmatig gebruikt, maar er zijn er ook die inmiddels zijn vergeten. Mooi om deze bij een avond van een Historische Vereniging weer eens op te diepen.” In het tweede blokje zal ze voorlezen uit wat kortere verhalen en columns, die ze schreef voor het Dagblad van het Noorden. Soms serieus, maar ook met zelfspot en humor.

Brúúnsma behoeft eigenlijk geen introductie. De band uit Benneveld timmert de laatste tijd flink aan de weg, onder andere door de successen op het Drèents Liedtiesfestival. In juli 2019 waren ze dé muzikale verrassing op het afsluitende Zuidenveldfeest op de Brink in Sweel. De band is geformeerd rond zanger en liedjesschrijver Theo Bruinsma. Met voornamelijk eigen Drentstalige liedjes zal de band een akoestisch optreden verzorgen.

Woensdag 18 januari 2023 – Aanvang: 20.00 uur – Plaats: Eetcafé de Mepperdennen, Dennekampen 2, Meppen