Graftrommels (lezing i.s.m. De Laatste Eer)

Evert Jan Halkus heeft veel graftrommels gerestaureerd. Graftrommels zijn prachtige “dozen” die op graven geplaatst werden ter herinnering aan de overledene. In de trommel waren vaak metalen en stenen bloemen, linten en naambordjes aangebracht. De heer Halkus trof op veel begraafplaatsen resten van deze trommels aan en heeft er velen “gered”. Inmiddels is hij veel gevraagd deskundige en een warm pleitbezorger van het restaureren van deze bijzonder vorm van deze onderdelen  van grafmonumenten. Op 1 juni vertelde hij over deze trommels in het 13e eeuwse kerkje in Zweeloo en liet er vele beelden bij zien. Hoewel er op de begraafplaats in Zweeloo geen graftrommels meer te zien zijn, waren ze er vroeger wel. Op begraafplaatsen in de omgeving (zoals Oosterhesselen) zijn we nog wel te zien.