Tentoonstelling "Onderwijs In Zweeloo"

Van april t/m oktober 2017 was de tentoonstelling te zien over het onderwijs in de voormalige gemeente Zweeloo.

De huidige scholen kennen hebben vrijwel allemaal een of meerder voorgangers op andere plaatsen in de gemeente. Maar er zijn er ook een paar verdwenen, te weten die in Meppen en Wezup/Wezuperbrug. Op aparte panelen waren al deze scholen te zien met een toelichting. Daarnaast waren er uitstallingen over de vakken die werden onderwezen: schrijven, lezen, rekenen, biologie, handwerken en aardrijkskunde. Op de oude filmpjes konden heel wat bezoekers de onderwijzers en klasgenoten herkennen.

Aardig was ook het mini-klaslokaal met bankje met inktpotjes, de lessenaar van de juf, een groot aap-noot-mies en vele wandplaten.

Dat het een succes was blijkt uit de enthousiaste reacties in het gastenboek.

Vanwege dat succes wordt overwogen om de tentoonstelling nog een seizoen open te houden.