Neanderthalers

Op 18 november vertelde Marcel Niekus over de spectaculaire vondsten in Noord-Drenthe.

 

De archeoloog Marcel Niekus gaf eerste een overzicht van de voorgangers van de moderne mens, waarbij hij ook de technieken van de Neanderthaler uitlegde voor het maken van vuistbijlen en andere gereedschappen. Bij een zeer omvangrijk zoekproject kwam men achter de huidige vindplaats. Nog nooit waren er zoveel vondsten gedaan in zo’n korte tijd als hier bij Assen. Sensationeel om op één dag 3 vuistbijlen te vinden, waar daarvoor er 1 in 30 jaar gevonden was. Omdat de vindlaag niet verstoord was, vond men ook de afslagen en brokstukken die precies op elkaar pasten.

De unieke vondsten vertellen een verhaal van de manier waarop deze mensen in hun levensonderhoud voorzien hebben. Voor deze avond bij Hotel Hegen in Wezup was opvallende veel belangstelling.