De Waog en de Zweelermarkt

De rammen van de Bennevelder Schaapskudde zijn op dinsdag 23 juli 2013 gewogen in de Waog in Aalden.

Tijdens de Zweelermarkt waren de rammen van de kudde uit Benneveld naar Aalden gekomen. De Waog van de Historische Vereniging Zweeloo had de afgelopen maanden een grondige schoonmaakbeurt ondergaan. Alle landbouwgereedschappen waren uit het stof gehaald, van roest ontdaan en met een verklarend kaartje overzichtelijk tentoongesteld. Ook het weegtoestel, van oorsprong uit Meppen, was weer in goede conditie. De gehele dag werden de rammen gewogen door de Waogmister Jans Vos. Dat gebeurde onder grote belangstelling. Zelfs het Dagblad van het Noorden wijdde er een artikel met foto aan.

Sommige toeschouwers wilden dat wegen in de Waog ook zelf meemaken. Daar draaide de Waogmister zijn hand ook niet voor om. Of er ook heksen werden aangetroffen is onbekend.

Ook de volgende dag, woensdag 24 juli, was de Waog open, maar nu zonder rammen. De belangstelling voor de weer-opengestelde Waog was groot.

,